GDZIE W NOCY PO LEKI?

Wczoraj na naszą skrzynkę wpłynęła wiadomość od zbulwersowanego mieszkańca Strzelna. Pan Dawid z uwagi na stan zdrowia syna o godz. 23:30 zmuszony był skorzystać z pomocy na oddziale dziecięcym strzeleńskiego szpitala. Po konsultacji lekarskiej została wypisana recepta. W pierwszej kolejności Pan Dawid udał się do Apteki Romańskiej przy ul. Św. Ducha, gdzie zastał naklejoną na drzwiach kartkę z adresem apteki w Mogilnie.

Pan Dawid nie mając wyjścia i z uwagi na stan zdrowia syna, postanowił udać się do pod adres apteki BLISKIEJ w Mogilnie. Jakież było jego zdziwienie, gdy po przybyciu na miejsce zastał tę aptekę również zamkniętą. Ponieważ apteki w Mogilnie pełnią dyżur tylko do godz. 23:00, Pan Dawid musiał się udać do apteki w Inowrocławiu.

Dlaczego na drzwiach apteki nie było informacji, że apteka w Mogilnie czynna jest do godz. 23:00? Ta informacja zaoszczędziłaby dużo czasu i nerwów Panu Dawidowi, który udałby się bezpośrednio do apteki w Inowrocławiu.

Co jeszcze musi się stać, aby ktoś poważnie zwrócił uwagę na problem poprawy służby zdrowia w Strzelnie. Przypomnieć należy, że za obecnym harmonogramem prac aptek, strzeleńscy radni zagłosowali ZA, tłumacząc się tym, że nie będzie teraz szpitala, ani nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dodatkowo krzywdzące jest stwierdzenie, że dyżury są nieopłacalne, że sprzedawane są tylko prezerwatywy, czy pojemniki na mocz.

Skoro sytuacja finansowa każdej z czterech aptek jest tak zła, że nie stać ich na nocne dyżury, to może należy zabrać koncesję jednej, czy dwóm aptekom. Powinno się zrobić wszystko, aby dyżury były nadal pełnione. Wychodzi na to, że apteka to teraz taki sam sklep jak monopolowy.

Mieszkańcom Strzelna się to należy i dziwi nas postawa radnych powiatowych reprezentujących naszą gminę w powiecie, że nie walczą o jak najlepszą opiekę w naszym regionie, a jeśli już coś robią to nieskutecznie. Dlaczego dyżury nie mogły zostać utrzymane do czasu powstania nocnej i świątecznej opieki medyczne?

3 komentarze do “GDZIE W NOCY PO LEKI?

 • Są cztery apteki w Strzelnie to każda by mogła mieć dyzór po tygodniu . Ale tak na marginesie to byłem pewien że apteki działają u nas w nocy a tu jak widać niespodzianka

  Odpowiedz
 • Panie Piotrze mam nadzieję że pisząc o strzelenskich radnych nie myśli Pan o radnych Rady Miejskiej, gdyż nie jest to nasza kompetencja lecz kompetencja powiatu. Wczoraj skierowałem interpelację w tej sprawie do p. Burmistrza.

  Odpowiedz
  • Nie no tu jest mowa o powiatowych. Panie Piotrze akurat wczoraj mi się Pan podobał na sesji! Oglądałem. Było dużo zapowiedzi odnośnie nocnej i świątecznej pomocy i lipa. Lekarze uciekają i jest gorzej a pan vce starosta
   zamiast odpowiadać wyczerpująco to się spieszy i ucieka z sesji bo jest spizniony. Może by zbojkotować pozostałe apteki w dzień i chodzić tylko do romańskiej za to że jest najbardziej dostępna.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.