RUSZYŁY PRACE ADAPTACYJNE W POMIESZCZENIU PO SKLEPIE ELEKTRYCZNYM W BUDYNKU BIBLIOTEKI

Rozpoczęły się prace związane z kompleksową przebudową pomieszczenia po sklepie elektrycznym w budynku Biblioteki Miejskiej. Pracę wykona firma z Mogilna. Celem prac jest dostosowanie pomieszczeń z przeznaczeniem na dzienny dom pobytu dla seniorów, którzy pod opieką animatorów miło spędzą do południa czas w budynku, natomiast po południu posłuży on mieszkańcom jako kawiarenka pod nadzorem Biblioteki i we współpracy z ZAZ-em, w której będzie można posiedzieć przy kawie i ciastku. Pieniądze na stworzenie takiego domu dziennego pobytu, jak mówi burmistrz Dariusz Chudziński, pozyskane zostaną z Ministerstwa i są one przeznaczane dodatkowo, prócz puli środków z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Senior +.

2 komentarze do “RUSZYŁY PRACE ADAPTACYJNE W POMIESZCZENIU PO SKLEPIE ELEKTRYCZNYM W BUDYNKU BIBLIOTEKI

  • No szybko ruszyły te prace tak. To nie mógł ten człowiek mieć tego sklepu jeszcze prawie pół roku? Do 31 grudnia 2019? Byłyby też jakieś wpływy do gminnej kasy z tytułu dzierżawy. Ktoś coś kiedyś gadał że małe ale jednak wpływy zwłaszcza w takiej gminie jak nasza gdzie każdą złotówkę powinno się dwa razy obejrzeć przed wydaniem. No ale po co tak jak można było zrobić “lepiej” i lokal sobie stał pusty tyle czasu. Szkoda słów.

    Odpowiedz
  • Mamy marzec a tam się nic nie dzieje 🤔. Gdzie te prace ruszyły? Bo na pewno nie tam. Wszystko jest tak jak zostawił p. Kowalski. Czy nie mógł tam być jeszcze ten sklep? Czy nie można było wypowiedzieć umowy w momencie kiedy wszystko byłoby gotowe żeby rozpocząć prace adaptacyjne? Póki co byłyby wpływy z tytułu dzierżawy. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Ale chyba się domyślam o co w tym chodzi… I jest to smutne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.