Photo by Pixabay on Pexels.com

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ W MŁYNACH, BO BYŁ POSZUKIWANY

Policjanci ze Strzelna i Jezior Wielkich zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego, który kierując osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.  

Do zdarzenia doszło w wczoraj (02.01.2020) około godziny 10:30 na terenie miejscowości Młyny. Policjanci z komisariatu w Strzelnie podjęli próbę zatrzymania kierowcy osobowego forda focusa. Mężczyzna otrzymał wyraźne sygnały do zatrzymania się, lecz je zignorował i z dużą prędkością odjechał w kierunku Kuśnierza.  Funkcjonariusze niezwłocznie poprosili o wsparcie funkcjonariuszy z posterunku
w Jeziorach Wielkich. W trakcie wspólnie prowadzonego pościgu kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego wjechał do przydrożnego rowu.

Uciekinierem okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jak ustalili policjanci, powodem takiego zachowania był fakt, iż mężczyzna był osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. 

48-latek został osadzony w zakładzie karnym. Teraz odpowie także za kolejne przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

info: oficer prasowy KPP Mogilno st.  asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.