ALDONA MATUSZAK

Aldona Matuszak – wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w SP z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, a od bieżącego roku nauczyciel w Zespole Szkół w Strzelnie. Patriotka, społecznik, nauczyciel będący zawsze blisko ucznia. Pani Aldona jest ceniona przez swoich podopiecznych i rodziców. Jest ona nauczycielką pełną humoru, potrafiącą przekazywać wiedzę, lubiącą działać, kochającą swój zawód, tolerującą osobowość i odmienność każdego ucznia. Wykazuje się inicjatywą i aktywnym działaniem w tworzeniu i promowaniu szkół oraz Strzelna.

Pani Aldona wdraża innowacyjne programy, formy i metody nauczania i zawsze ma dla każdego czas.
Przez 23- letni staż swojej pracy zorganizowała wiele przedsięwzięć patriotycznych, profilaktycznych i europejskich na terenie Strzelna. Aldona Matuszak promuje szkoły w środowisku lokalnym, współpracując z instytucjami, które wpływają na rozwój ucznia. Realizuje programy wychowawczo- profilaktyczne, których celem jest przystosowanie młodzieży do radzenia sobie w rozwiązywaniu problemów.

Jest opiekunem PaTportu (skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”) oraz współorganizatorem przystanków profilaktycznych. Przygotowuje uczniów do konkursów historycznych, co owocuje uzyskiwaniem przez nich tytułów Laureatów i Finalistów w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich jak i ogólnopolskich.
Po okresie 20 letniego zastoju przyczyniła się do reaktywacji Harcerstwa w Strzelnie, chcąc zaszczepić w młodych ludziach hart ducha i miłość do ojczyzny.


Od 2003r. prowadzi Klub Europejski, dzięki któremu młodzież ma możliwość brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta. Jest współorganizatorem „Parady Schumana”, debat międzynarodowych i oksfordzkich. Co roku organizuje uroczystości patriotyczne dla miasta np. „Narodowe Święto Niepodległości”, czy „Żywe lekcje historii”, aby wzbudzić świadomość patriotyczną wśród społeczności lokalnej Strzelna oraz pogłębić poczucie więzi społecznej, wspólnoty kulturowej, a także solidarności z własnym narodem i społecznością. Pani Aldona daje także przykład młodym, biorąc rokrocznie udział w kweście cmentarnej na rzecz ratowania pomników na Starym Cmentarzu.

Jedna myśl na temat “ALDONA MATUSZAK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: