ALDONA MATUSZAK

Aldona Matuszak – wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w SP z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, a od bieżącego roku nauczyciel w Zespole Szkół w Strzelnie. Patriotka, społecznik, nauczyciel będący zawsze blisko ucznia. Pani Aldona jest ceniona przez swoich podopiecznych i rodziców. Jest ona nauczycielką pełną humoru, potrafiącą przekazywać wiedzę, lubiącą działać, kochającą swój zawód, tolerującą osobowość i odmienność każdego ucznia. Wykazuje się inicjatywą i aktywnym działaniem w tworzeniu i promowaniu szkół oraz Strzelna.

Pani Aldona wdraża innowacyjne programy, formy i metody nauczania i zawsze ma dla każdego czas.
Przez 23- letni staż swojej pracy zorganizowała wiele przedsięwzięć patriotycznych, profilaktycznych i europejskich na terenie Strzelna. Aldona Matuszak promuje szkoły w środowisku lokalnym, współpracując z instytucjami, które wpływają na rozwój ucznia. Realizuje programy wychowawczo- profilaktyczne, których celem jest przystosowanie młodzieży do radzenia sobie w rozwiązywaniu problemów.

Jest opiekunem PaTportu (skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”) oraz współorganizatorem przystanków profilaktycznych. Przygotowuje uczniów do konkursów historycznych, co owocuje uzyskiwaniem przez nich tytułów Laureatów i Finalistów w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich jak i ogólnopolskich.
Po okresie 20 letniego zastoju przyczyniła się do reaktywacji Harcerstwa w Strzelnie, chcąc zaszczepić w młodych ludziach hart ducha i miłość do ojczyzny.


Od 2003r. prowadzi Klub Europejski, dzięki któremu młodzież ma możliwość brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta. Jest współorganizatorem „Parady Schumana”, debat międzynarodowych i oksfordzkich. Co roku organizuje uroczystości patriotyczne dla miasta np. „Narodowe Święto Niepodległości”, czy „Żywe lekcje historii”, aby wzbudzić świadomość patriotyczną wśród społeczności lokalnej Strzelna oraz pogłębić poczucie więzi społecznej, wspólnoty kulturowej, a także solidarności z własnym narodem i społecznością. Pani Aldona daje także przykład młodym, biorąc rokrocznie udział w kweście cmentarnej na rzecz ratowania pomników na Starym Cmentarzu.

Jeden komentarz do “ALDONA MATUSZAK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.