PAWEŁ JANKOWSKI

Zastępca dyrektora w SOSW w Strzelnie, zawodowo związany z placówką od 2002 roku. Radny powiatowy obecnej kadencji. Regularnie spotyka się z mieszkańcami na co tygodniowych dyżurach w Bibliotece Miejskiej. Jako samorządowiec nie raz pomógł mieszkańcom rozwiązać osobiste problemy, a także jako radny powiatowy walczy o jak najlepsze wygospodarowanie warunków dla strzeleńskiego szpitala po jego przeniesieniu do powiatu.

Zaangażowany w pracę zawodową łączy ją z pracą społeczną. Od 2011 roku jako prezes stowarzyszenia Pomocna dłoń działa aktywnie na niwie organizacji pozarządowych. Głównie angażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Paweł jest także lokalnym patriotą, który zawsze bierze udział w wydarzeniach patriotycznych, jest też wolontariuszem corocznej kwesty cmentarnej.

Wielokrotnie z własnej kieszeni sponsoruje różne inicjatywy mające na celu wesprzeć ludzi w potrzebie, zwłaszcza gdy są chorzy, czy biedni.
Paweł Jankowski był współorganizatorem zbiórki pieniędzy na leczenie dla ciężko chorej Bernadety Fangerog, prowadzi szereg akcji charytatywnych mających na celu zbieranie darów dla potrzebujących.
Jest również współorganizatorem zbiorki funduszy na mundury bojowe dla strażaków OSP Strzelno.
Paweł jest człowiekiem operatywnym i przedsiębiorczym. Pozyskał dla szkoły, przedszkola, MGOKiR i Biblioteki Miejskiej w Strzelnie sprzęt komputerowy o znacznej wartości.

Jego hobby to głównie sport. Paweł Jankowski powołał do życia w ramach stowarzyszenia klub sportowy KS Strzelno, sekcja siatkówki i turystki rowerowej.
Interesuje się też historią regionu (koloryzuje stare fotografie), organizuje wspólnie z Panem Zbyszkiem z PTTK trzydniowy czerwcowy rajd rowerowy do Bazy Edukacyjnej na Potrzymiechu gdzie odbywa się jednoczesne Biesiada Integracyjna.

Jeden komentarz do “PAWEŁ JANKOWSKI

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.