INWESTYCJE GMINNE

Na terenie gminy przeprowadzane są nowe inwestycje dla mieszkańców.
W Markowicach wyremontowano drogę gminną w kierunku Ludziska, natomiast na Stadionie Miejskim im. Ludwika Woźnicy zdemontowano stare ogrodzenie. Zimą ruszy wycinka topoli, a na wiosnę będzie postawione nowe ogrodzenie i zostaną posadzone nowe drzewa. W dalszej kolejności planowany jest remont bieżni i przebudowa trybun.
Kolejną rozpoczętą inwestycją jest przebudowa i remont ul. Sczanieckiej i Jana z Ludziska na Os. 1000-lecia, w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” , Strzelno otrzymało z funduszu dróg samorządowych kwotę 207.739,00 zł na przebudowę drogi gminnej ul. Sczanieckiej oraz 206.750,00 zł na przebudowę ulicy Jana z Ludziska. Kwoty te stanowią 65% całkowitej wartości projektu. Planowane zakończenie robót, to styczeń 2020r.

Gmina pomału zaczyna wychodzić z marazmu zafundowanego przez poprzedników.

Należy dodać, że prócz inwestycji gminnych planowane są także inwestycje z budżetu powiatu. Jak pisze Paweł Jankowski, radny powiatu, ” …na rok 2020 zaplanowano modernizację dwóch dróg powiatowych. Pierwsza nr. 2440C odcinek Rzadkwin-Ciechrz o długości 1000 m. Druga nr. 2453C Strzelno-Wójcin o długości 1000m. Jeżeli wystarczy środków dokończymy pozostałe 400 m aby odcinek Strzelno-Miradz był już zrobiony.
Będziemy również występować o dofinansowanie przebudowy 2000 m najgorszego odcinka drogi 2453C w lesie miradzkim. Rozpoczęcie inwestycji będzie możliwe przy 85 % wsparciu. “


13 komentarzy do “INWESTYCJE GMINNE

 • Dobrze a co z modernizacja boiska przy szkole podstawowej nr2? Miał tez być nowy płot i skatepark coś wiadomo więcej?

  Odpowiedz
  • Wkrótce napiszemy o planowanych, kolejnych inwestycjach. Na dzisiejszej sesji RM omówiono pozyskanie środków na inwestycje o które Pan pyta. Jesteśmy dobrej myśli.

   Odpowiedz
 • I znowu mija się Pan z prawdą. Ulice Sczanieckiej i Jana z Ludziska były zaplanowane i przygotowane (wnioski też chyba wtedy złożono do uwielbianego przez Pana wojewody), w poprzedniej kadencji.

  Odpowiedz
  • Weź Pan się do roboty lepiej. Razem z byłym burmistrzem doprowadziliscie tą gminę na skraj bankructwa. I jeszcze musi jaśnie Pan Pieszak szpile wbijać? Ciesz się tam gdzie siedzisz Pan i radzę się nie wychylać bo następna kadencja radnego wątpliwa jak sądzę!

   Odpowiedz
  • Panie Piotrze nie wiem po co te złośliwości. Co do Wojewody, to będę wspierał każdego kto chce coś zrobić coś dobrego dla Strzelna. Według Pana polityki to musiał bym się gniewać i sondzić, to by było ok. Czas pokazuje że nie tędy droga. Lepiej mieć tego Pana po swojej stronie.

   Odpowiedz
  • Od planu do realizacji jest bardzo długa droga, a za poprzedniej władzy jeszcze dłuższa. Dlaczego za obecnej kadencji trzeba było zapłacić zaległą fakturę 1,5 mln zł i 50 tyś. odsetek za drogę w Bławatach wybudowaną przez Pana Matczaka? Panie Pieszak takie uwagi są nie na miejscu.

   Odpowiedz
 • Oj ten termin z tymi drogami to chyba mała pomyłka. Wg przetargów które były rozpisane to termin zakończenia to 04.2020. Swoją drogą ciekawe jakie było rozstrzygnięcie tych przetargów bo na BIP Strzelno cisza

  Odpowiedz
 • Panie Olku szkoda że nie ma Pan odwagi podpisać się pełnym nazwiskiem. Jeżeli ktoś tworzy przekaz medialny wymagam od niego rzetelności.

  Odpowiedz
  • Jeżeli ktoś zostaje radnym powinien działać dla dobra Gminy! A Pan może to o sobie powiedzieć? Ostatnie lata w naszej Gminie są na to odpowiedzią. Życzę jakże spokojnej nocy Panie Piotrze.

   Odpowiedz
 • Dlaczego tak bolą sukcesy obecnego burmistrza? Z drugiej strony ma Pan niezły tupet, aby odzywać się przykładając wcześniej rękę do pogrążania gminy

  Odpowiedz
 • A co pan Pieszak zrobił dla gminy przez tyle lat nic kompletnie nic powiem więcej przyczynił się do tych wszystkich długów a teraz sie udziela bo napewno chce sobie łatkę przypiąć ze też brał w tym udział żeby przejść następne wybory. Panie Pieszak jest pan żałosny pana wypowiedzi są poniżej krytyki. Żal mi pana widać że się pan już meczy.

  Odpowiedz
 • Długo by pisać odpowiadając na pytanie a ja skromny jestem. Szkoda Mieszkancu że ukrywasz się pod nickiem. Trochę cywilnej odwagi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.