Photo by Roman Pohorecki on Pexels.com

UWAGA ! FAŁSZYWE SMS-Y

Mieszkanka powiatu mogileńskiego otrzymała sms-a z informacją 
o konieczności uregulowania zaległości wobec urzędu skarbowego. 
W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Na szczęście kobieta zorientowała się, że to oszustwo. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

Wczoraj (14.10.2019) do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie zgłosiła się kobieta, która zgłosiła próbę oszustwa. Policjanci w trakcie rozmowy ustalili, że zgłaszająca otrzymała sms-a z informacją o konieczności uregulowania zaległości wobec urzędu skarbowego w kwocie 4,31 złotych. W wiadomości tej znajdował się również link, który po naciśnięciu przekierował ją do strony internetowej banku, gdzie posiadała swój rachunek. Wtedy też zorientowała się, że w formularzu płatności zamiast kwoty 4,31 złotych widniała należność 6 tysięcy. Na szczęście kobieta w porę przerwała proces transakcji.

Apelujemy, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.