„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI”

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku został wyznaczony na dzień 17 października. Równolegle trwać również będzie Tydzień Mediacji, przypadający w dniach 14-18 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączą się również mogileńscy policjanci.

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji przypadającym w tym roku na 17 października i Tygodniem Mediacji  odbywającym się w dniach 14 – 18 października, Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie wzorem lat poprzednich włącza się do działań zmierzających do propagowania idei pozasądowego, pokojowego rozwiązywania sporów.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu karnego na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu porozumienia.

W związku z obchodami „Międzynarodowego Tygodnia Mediacji” w okresie od poniedziałku 14 października do piątku 18 października dyżury będą pełnić także mogileńscy policjanci.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godzinach 9:00-15:00 do siedziby komendy przy ulicy Rynek 6 lub Komisariatu Policji w Strzelnie przy ul. Cieślewicza 4.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.