“STRZEL NOWY FESTIWAL”

Zapraszamy na „Strzel Nowy Festiwal”, który odbędzie się w sobotę, 19 października o godzinie 12:00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie. Trwające już trzy tygodnie warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do wielkiego finału pod nazwą „Strzel Nowy Festiwal”dobiegają końca. Jest to jedna z inicjatyw, która realizowana jest Strzelnie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019

Inicjatywa ma na celu łączenie społeczności gminy Strzelno – łączenie pokoleń i pasji poprzez naukę, muzykę oraz twórcze myślenie. Na warsztatach spotykaliśmy się podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych z:

  • piosenko pisania, gdzie uczestnicy pracowali nad kompozycją i pisaniem tekstu do muzyki i odwrotnie;
  • wokalistyki, gdzie pracowaliśmy nad emisją głosu, poprawną wymową angielskich głosek na podstawie utworów wybranych na koncert finałowy.
  • zespołów rozrywkowych, gdzie poznawaliśmy zasady funkcjonowania zespołu: jak przygotować się do prób? jak ćwiczyć? jak pracować nad danym utworem?
  • sekcji dętej, na której dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje sekcja instrumentów dętych w zespole rozrywkowym? co akcentować? jak porusza się sekcja podczas koncertu?

Warsztaty odbywały się 5 dni w tygodniu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie pod okiem doświadczonych muzyków: Krzysztofa Buzow, Marty Buzow oraz Agaty Rozumek-Wybranowskiej.

W koncercie finałowym na scenie pojawi się około czterdzieści osób, które wzięły udział w warsztatach. Są to wokaliści, instrumentaliści oraz całe zespoły. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019.

Sponsorem festiwalu jest P.U.H „JARGUM” J.Piasecki Strzelno

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.