ZDARZENIE DROGOWE W MIRADZU

21 listopada 2023 r. o godz. 10:44 dyżurny SKKP PSP w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym w Miradzu (gm. Strzelno).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody (VW Beetle oraz Renault Master) po zderzeniu. Samochodem VW podróżowała sama kobieta, która znajdowała się wewnątrz pojazdu. Drugi samochód stał w odległości około 60 metrów. Samochodem podróżował sam mężczyzna, który znajdował się poza pojazdem, bez obrażeń. Samochody stały na kołach ale ślady wskazywały na wcześniejsze dachowanie.

Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do kobiety przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie kobieta o własnych siłach w obecności ratowników medycznych została skierowana do karetki. Poszkodowana uskarżała się na ból górnej kończyny. Po wykonaniu czynności medycznych została zabrana do szpitala.
Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, usunięli pozostałości powypadkowe z jezdni, a po zabraniu samochodów przez pomoc drogową podali jeden prąd wody w celu usunięcia ziemi z jezdni. Strażacy również kierowali ruchem drogowym.

W działaniach udział wzięły zastępy: 
– GCBA 5/40, GCBA 9/60 i SLOp z JRG Mogilno,
– GCBA 5/35 z OSP Strzelno,
– GBA 2,5/16 z OSP Ostrowo,
– SLRt z OSP Wójcin.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, pogotowie ratunkowe, pomoc drogowa.

Opracowanie: MŻ, KP PSP w Mogilnie

fot. OSP Strzelno

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.