“MAMY TAK ZAROŚNIĘTE ROWY, ŻE TO JEST NORMALNIE BURDEL” – ECHA SPOTKANIA  STAROSTY Z MIESZKAŃCAMI SŁAWSKA DOLNEGO

W czwartek, 16 listopada w świetlicy wiejskiej w Sławsku Dolnym z inicjatywy sołtys Barbary Śmigiel odbyło się spotkanie Starosty Mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego z mieszkańcami. Punktem sporu jest fatalny stan drogi powiatowej we wspomnianej miejscowości. Mieszkańcy skarżą się również na zaniedbane przydrożne rowy oraz nieskuteczne naprawy ubytków w jezdni. 

Podczas remontu drogi krajowej DK62 przez miejscowość Sławsko Dolne został wyznaczony objazd. Starosta wcześniej obiecał mieszkańcom, że do końca października zdewastowana droga zostanie wyremontowana. Zgodnie z ustaleniami powiat miał zakupić masę bitumiczną, a wykonawca remontu drogi DK62 miał wykonać usługę.  Nowy termin, jaki wskazał starosta to koniec kwietnia 2024 roku. Październikowy termin nie został jednak dotrzymany, gdyż  firma, która wygrała przetarg na masę bitumiczną w ostatniej chwili się wycofała. 

Starosta na spotkanie przybył w towarzystwie Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Mogilnie Edyty Głodek oraz radnego Pawłem Jankowskim.  W spotkaniu oprócz mieszkańców uczestniczyli: burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, były starosta mogileński Bartosz Nowacki, radny powiatowy Marian Mikołajczak, przewodniczący Rady Miasta Strzelna Piotr Dubicki. Obecni byli także radni Rady Miasta Strzelna: Justyna Bogacz, Sławomir Wójcik, Remigiusz Koprowski oraz Marek Kwiatkowski. Na zadane przez nas pytanie w sprawie sporu dotyczącego remontu drogi powiatowej w Łąkiem starosta Krzesiński odpowiedział, że sprawa drogi jest cały czas otwarta. Starosta podkreślił, że jego gabinet jest do dyspozycji wszystkich (więc rozumiemy, że dla burmistrza Strzelna także), natomiast on jest jak zawsze otwarty na dialog i przyjaźnie nastawiony. Burmistrz Strzelna odpowiedział, że starosta właśnie oddał sprawę tej drogi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego po przegranej sprawie w SKO.

Burmistrz potwierdził, że nadal podtrzymuje propozycję pokrycia kosztów zmiany projektu. Podczas spotkania starosta  poruszył temat uniemożliwienia przez władze Gminy Strzelno budowy hali przy SOSW w Strzelnie. W odpowiedzi burmistrz Chudziński uzasadnił, że kierował się w tej sprawie ochroną interesów gminy.  Dyskusję niestety przerwała sołtys Barbara Śmigiel, a przecież rzadko zdarza się, aby zebranie sołeckie zgromadziło tak wielu decydentów. Wrócimy do tej rozmowy podczas poniedziałkowej Strzelnicy.

14 komentarzy do ““MAMY TAK ZAROŚNIĘTE ROWY, ŻE TO JEST NORMALNIE BURDEL” – ECHA SPOTKANIA  STAROSTY Z MIESZKAŃCAMI SŁAWSKA DOLNEGO

 • Pani sołtys ewidentnie „zlała” obecność radnych gminnych i burmistrza. Widać z kim przystaje i z kim będzie się promować. Czy Krzesiński kolejny raz minie się z prawdą ? Zobaczymy.

  Odpowiedz
  • Co za kretyn pisze te komentarze….chyba ktoś kto nie był na tym zebraniu. Przecież na tym filmie ewidentnie widać, że wszyscy radni siedzą jak na skazaniu i są kompletnie niezainteresowani tym co ma do powiedzenia starosta. Ani jednego pytania, gestu niezadowolenia czy też jakiegokolwiek zaangażowania w tą sprawę, poza panem, którego też temat drogi dotyczy. Wszyscy czekają tylko aż mieszkańcy sami sobie wszystko wyjaśnią i zacznie się wojna ze starostą o jakieś gówno, którego pewnie też nie rozumieją…dają się po prostu wmanewrować w jakieś gierki. Wstyd mi, że tacy ludzie mają decydujący głos w gminie. Wstyd, że ktoś kto mógł osiągnąć tak wiele jak burmistrz Chudziński pała się tak niską polityką i obecnie nie cieszy się już szacunkiem. Mieszkańcy czuli się zniesmaczeni tym widowiskiem. Dobrze, że sołtyska przerwała tę farsę.

   Odpowiedz
   • No poziom polityczny naszej lokalnej kadry to już chyba niżej niż dno. Starosta pieprzy trzy po trzy, obiecuje cuda, a radni bezradni nie wiedzą po co tam przyszli…po co mu tych ludzi wybieramy…żal

   • Burmistrz podobnie jak radni przyjechali na zaproszenie Mieszkańców Sławska. Chyba raczej im szczęki opadły jak srarosta opowiadał bzdury o braku kasy na masę w tym roku i zobowiązał się do remontu tych dróg do kwietnia przyszłego roku. Mało istotne, że cena masy już wzrosła, że na wiosnę jeszcze podskoczy bo tak twierdzi mąż Pani Sołtys kierownik wytwórni mas bitumicznych. Najważniejsze, że przed wyborami będzie pachniało asfaltem. Dziurawe drogi przez najbliższe pół roku są mało istotne dla Pana Starosty i Pana Jankowskiego. A jak chcecie pogadać o pracy burmistrza i Radnych to zapraszam między innymi do Sławska i polecam drogę od figury do boiska. Bez komentarza.

   • Czy nie można tutaj normalnie usiąść do stołu jak Burmistrz ze Starostą i pogadać o realizacji inwestycji na terenie gminy Strzelno, albo zrobić jakąś publiczną gminną dyskusję?a nie robić szopki na zebraniach-to nie miejsce na takie rzeczy, szczególnie jak sprawa nie dotyczy omawianych na zebraniu problemów. Jako mieszkańcy nie czuliśmy się tam komfortowo podczas kłótni o sprawę, która nas nie dotyczy. Dobry refleks Pani sołtys uratował sprawę :). Ktoś tutaj ewidentnie wszystkim mydli oczy, nie wiem czy to jest starosta Krzesiński, czy też burmistrz Chudziński, ale nas w to nie mieszajcie panie Piotrze.

  • Temat zebrania był konkretny droga powiatowa w Sławsku Dolnym ,uważam ze dyskusja o drodze w Łąkiem jest zbędna można zorganizować zebranie ze starostą w Łąkiem ale burmistrz i rada boi się organizowac tam zebranie bo wiedzą że mieszkańcy sa za wycinką drzew.A co do obecności radnych to nie wiem po co tam byli siedzieli jak na skazanie w milczeniu nie odezwali się słowem ,skuleni wystraszeni ledwo ich było widać,już nie wspominajac o pani radnej JB z okręgu między innymi Sławsko Dolne która przez całą kadęncje nie pokazała sie ani razu (przepraszam raz pani radna byla pozować do zdjęcia na rozkładarce i teraz na zebraniu przyjechała pomilczeć) . Więc proponuje doczytać na jaki temat bylo zebranie a nie wypisywac głupot .Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • A ty co się tej młodej sołtyski cEpiasz? Widać że młodej się chce. Nawet to zebranie zorganizowała…ja to bym olał, niech się mądrale z gminy martwią bo to ich wioska. Ona nawet radną nie jest. Widać że dużo we wsi organizuje, a mieszkańcy są za nią. Burmistrz powinien ją mień przy sobie w gminie, a nie do powiatu spychać

   Odpowiedz
  • Ktoś w ogóle może wyjaśnić o co właściwe sie kłocą starosta z burmistrzem? Gryzą się jak wsściekle koty, a wiekszość ludzi nie wie o co chodzi

   Odpowiedz
  • Ja was proszę StrzelnoOnline…czasami wydaje mi się że działacie przeciwko Burmistrzowi Strzelna. Facet naprawdę dużo zrobił dla gminy, jest przedsiębiorczy i radzi sobie świetnie na tym stanowisku, ludzie na pewno wybraliby go na następną kadencję bez was. Tymczasem poprzez portal strzelnoOnline burmistrz jest kojarzony z hejtem, ciągłymi konfliktami i brakiem zgody w gminie oraz jakimiś osobistymi utarczkami-tak to odbiera naprawdę sporo ludzi. Nic dobrego w tym temacie nie robicie…naprawdę. Panie burmistrzu, jeśli ten portal udostępni ten post to proszę to przemyśleć, trzymam za Pana kciuki.

   Odpowiedz
   • Obecny starosta to burak bez krzty honoru, kłamca i manipulant, radny Jankowski podobnie, kręci i w dupie ma Strzelno i mieszkańców. I o tym ma być cicho? Gdzie nocna i świąteczna opieka ? Gdzie obiecany chodnik i ścieżka ze Strzelna do Łąkiego, jakieś zmiany projektu….marnują nasze pieniądze!!! ? O odśnieżaniu już nie wspomnę, a utrzymanie rowów w czystości? Pani Sołtys Strzelna Klasztornego wręcz została olana przez radnego i srostę.

 • To szczyt bezczelności. Przyjeżdża taki na zebranie z Mieszkańcami. Mówi, że obiecana droga nie zostanie zrobiona przed zimą i wiosną bo masa jest zbyt droga. Zostanie zrobiona przed wyborami, późną wiosną beż względu na cenę masy. Bo jak twierdzi Pan Śmigiel już podrożała. A jak nie ma nic mądrego do powiedzenia to atakuje burmistrza o budowę hali co jest jego obowiązkiem. Facet się całkowicie odkleił w tej swojej głupocie i nienawiści do Mieszkańców Strzelna.

  Odpowiedz
  • To w Sławsku takie jaja? Szkoda wsi bo widać, że często tam się coś dzieje…miejmy nadzieje że drogę im zrobią do tego kwietnia.

   Odpowiedz
 • Czytając komentarze pod postem na Facebooku uważam, że zwolennicy obecnego zarządu powiatu i starosty są mocno odklejeni od rzeczywistości. Próbują zakrzywiać rzeczywistość i jak zwykle robić z siebie ofiarę. Tylko dlatego, że ktoś powiedział kilka słów prawdy. A co do anonimowosci to super rzecz, byle trzymać poziom. Wyrażanie własnej opinii anonimowo, nie jest zakazane w tym kraju, o ile nie jest hejtem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.