PIJANI KIEROWCY NA DROGACH – CZTERY ZATRZYMANIA

Mimo wielu apeli policjantów, na drogach wciąż ogromnym problemem są pijani kierowcy. Tylko w ciągu kilku mijających dni w powiecie mogileńskim zatrzymano czterech kierujących pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

W czwartek (09.11.2023) o godzinie 16:00 w miejscowości Goryszewo policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego motorowerzystę. Po badaniu okazało się, że mężczyzna ma 1,72 promila alkoholu w organizmie.

O godz. 18:50 tego samego dnia policjanci podjęli interwencję wobec 43-letniego rowerzysty, który został zatrzymany na terenie miejscowości Nowa Wieś. Badanie alkotestem wykazało, że ma 1,66 promila alkoholu w organizmie.

Ostatnim z zatrzymanych w tym dniu był 45-letni kierujący pojazdem marki Ford Fiesta. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali mężczyznę o godzinie 20:15 w miejscowości Sławsko Dolne. Po chwili okazało się, że prowadził mając promil alkoholu w organizmie.   

W sobotę (11.11.2023) o godzinie 20:35 patrol ruchu drogowego zatrzymał w miejscowości Wójcin kierująca pojazdem Opel Signum. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 36-letnia kobieta jest nietrzeźwa – 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na „podejrzane” manewry na drodze. Nadmierna prędkość lub zbyt wolna jazda kierowcy, brak świateł, a także problemy z utrzymanie pojazdu na swoim pasie, są zawsze poddawane szczegółowej weryfikacji przez policjantów i dzięki temu udaje się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. Pomocni są również inni kierowcy, którzy widząc niebezpieczne zachowania na drodze, coraz częściej informują policję o swoich podejrzeniach.

podkom. Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.