WIDZOWIE MIELI OKAZJĘ OBEJRZEĆ SPEKTAKL “KASPAR”

7 października na strzeleńskim Rynku odbyła się prezentacja spektaklu w ramach programu Teatr Polska 2023. Widzowie mieli okazję obejrzeć spektakl “Kaspar” Teatru Biuro Podróży z Poznania. Impreza plenerowa cieszyła się uznaniem wśród mieszkańców miasta. Widz miał bezpośredni kontakt z aktorami i mógł stać się aktywnym uczestnikiem przedstawienia. Teatr Biuro Podróży założył w 1988 roku jego reżyser – Paweł Szkotak.

Teatr wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny. Teatr Biuro Podróży uczestniczył w największych światowych festiwalach teatralnych. Spektakle teatru zaprezentowane zostały w blisko 60 krajach świata. Kaspar Hauser to postać historyczna.

Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Jego historia pokazuje, jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania społeczności. Spektakl z muzyką Jana Sebastiana Bacha w estetyce ludowej opowieści jest niezwykle widowiskowy. Spektakl pokazywał piękno i mądrość teatru, skłaniał publiczność do refleksji oraz dawał radość i poczucie satysfakcji wszystkim, którzy brali w nim udział. Przedstawienia teatralne dostarczają widzom wielu wzruszeń, radości, refleksji a niejednokrotnie rozmyślań nad własnym życiem, a także pokazują jak ważny jest żywy kontakt widza z aktorem.

fot. Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.