18-LATEK ODPOWIE ZA ROZBÓJ I POSIADANIE NARKOTYKÓW

Mogileńscy policjanci zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na swoim rówieśniku. Młody mężczyzna pobił pokrzywdzonego, a następnie zabrał mu rower warty 1500 złotych. Ponadto funkcjonariusze podczas zatrzymania sprawcy znaleźli przy nim narkotyki.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (06.10.2023) o godzinie 19:30 na ulicy Niezłomnych w Mogilnie. Wówczas jadący rowerem 18-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został z niego zrzucony, a następnie był bity i kopany po całym ciele. Agresor zabrał należący do ofiary warty 1500 złotych rower i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili, iż pokrzywdzony znał się ze sprawcą, który zaledwie od tygodnia cieszył się pełnoletnością.  

fot. KPPMogilno

Kontynuacja działań policjantów w tej sprawie miała miejsce następnego dnia (07.10), kiedy to wcześnie rano funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego sprawcę rozboju w miejscu jego zamieszkania. Mundurowi w trakcie wykonywania czynności znaleźli przy młodym mężczyźnie kilka gram narkotyków.

18-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania rozboju i posiadania środków odurzających. Skradziony rower został odzyskany, a podejrzany wczoraj (08.10) stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 12 lat  więzienia.

podkom. Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.