ODSŁONIĘCIE KRZYŻA HARCERSKIEGO – UROCZYSTOŚCI W CIENCISKU

W dniu 15 września w Ciencisku odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Krzyża Harcerskiego. Podczas uroczystości oddano hołd pomordowanym w czasie II Wojny Światowej. Rys historyczny dotyczący tego miejsca przedstawili uczniowie ze szkół w Strzelnie. Delegacje złożyły kwiaty.

W uroczystości uczestniczyli Honorowi Obywatele Miasta Strzelna -Jan Harasimowicz oraz Kazimierz Chudziński, Posłanki na Sejm RP – Ewa Kozanecka i Iwona Kozłowska, burmistrz Dariusz Chudziński, Nadleśniczy Wojciech Wojtasiński wraz z leśnikami Nadleśnictwa Miradz, dyrektorzy szkół, nauczyciele, druhowie, harcerze i proboszcz parafii w Ostrowie i Strzelnie. Druga część wydarzenia to Bieg Patrolowy I Memoriał im. ks. Ottona Szymków.

W tej części drużyny wraz z opiekunami rozwiązywały zadania związane z ks. Ottonem Szymków, nadleśnictwem, harcerstwem na ziemi strzeleńskiej, Janem Dałkowskim oraz historią II Wojny Światowej. Na uczestników czekały pamiątkowe medale oraz ciasto i grochówka. Organizatorzy wydarzenia to: Urząd Miejski w Strzelnie, Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Nadleśnictwo Miradz, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 im. Jana Dałkowskiego, a patronat honorowy objął Krąg Starszyzny Harcerskiej im. Henryka Mazurkiewicza w Mogilnie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.