ZAJĘCIA STAŁE W DOMU KULTURY W STRZELNIE

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, Dom Kultury w Strzelnie powraca do Was z programem zajęć stałych na nadchodzący sezon!

Z perspektywy organizatorów wydaje nam się, że poruszyliśmy wszystkie dziedziny kultury i sztuki, także nie będzie rozczarowania 🙂 Wszystkie terminy oraz godziny prowadzenia zajęć znajdziecie na ulotce!

Po wakacyjnej przerwie do naszej siedziby powraca Emilia Świeciak-Wiśniewska wraz z zajęciami tanecznymi. Prowadząca już od ponad 15 lat angażuje dzieci i młodzież do aktywnego udziału w cudownym świecie tańca. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zaznajomić się z takimi technikami tańca jak disco dance, show dance, modern oraz forma video clip!

Powrócimy także z nauką gry na instrumentach. Jakich instrumentach? Prawie wszystkich! Nasi instruktorzy są w stanie nauczyć was od podstaw gry na gitarze, gitarze basowej, instrumentach perkusyjnych, ukulele czy też na keyboardzie. Podczas zajęć poznacie zagadnienia z podstaw gry, ułożenia oraz pracy rąk i nóg oraz wiele innej, niezbędnej do gry wiedzy.

Skoro przy instrumentach jesteśmy, nie możemy zapomnieć także o tzw. „dęciakach”! Nasi instruktorzy przeprowadzą was przez trudny i złożony proces nauki gry na instrumentach dętych blaszanych czy też drewnianych. Nie musicie się także przejmować wysokimi kosztami tychże instrumentów. Każdy uczestnik zajęć będzie miał zapewniony stały i swobodny dostęp do wybranego przez siebie instrumentu. Dodatkową zachętą może być fakt, że wszyscy uczniowie mają niebywałą szansę do wstąpienia w szeregi Orkiestry Dętej ze Strzelna!

Dla wszystkich przyszłych aktorów odbywać się będą także zajęcia teatralne, prowadzone przez Annę Kobielę-Kanaan oraz Roberta Kanaan. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli rozwijać się artystycznie, wspólnie tworzyć sztukę oraz dobrze się bawić!

Dzieci i młodzież uzdolnieni plastycznie również znajdą coś dla siebie – z pewnością zadbają o to Monika Osowicz oraz Klaudia Lisowicz, nasze instruktorki plastyki. Podczas zajęć dadzą wam niepowtarzalną okazję do poznania technik plastycznych, pobudzenia kreatywności oraz zachęcą do zabawy sztuką! Starsi uczestnicy będą z kolei mieli większą swobodę w swoich działaniach i kreowaniu ścieżki rozwoju.

Nie pominęliśmy także adeptów sztuki wokalnej! Pod czujnym okiem prowadzącej będziecie mieli możliwość wspiąć się na wyżyny swoich zdolności i uraczyć publikę swoim głosem! Podczas zajęć prowadzone b ędą między innymi ćwiczenia oddechowe, poprawa dykcji oraz kluczowa do występów scenicznych – walka z nieśmiałością i tremą!

Ponownie wszyscy zainteresowani śpiewem będą mieli okazję wstąpienia w szeregi naszego Chóru Harmonia! Nasi artyści ciągle zwiększają poziom swojego profesjonalizmu, a co za tym idzie, regularnie organizowane są próby. Chór posiada wieloletnią tradycję i śmiało można go wliczyć w jeden ze stałych elementów strzeleńskiej kultury!

W tym roku poszerzamy także naszą ofertę o dwa nowe kierunki – zajęcia rytmiki oraz zajęcia chorągwiarskie!

Te pierwsze prowadzone będą przez dobrze znanych w naszym regionie Martę oraz Krzysztofa Buzow. Zajęcia podzielone będą na dwie grupy wiekowe: 0-3 lata oraz 4-7 lat. Uczestnicy będą poznawać wspaniały świat muzyki i kształtować swoje poczucie rytmu!

Warsztaty chorągwiarskie są efektem realizacji projektu „Sbandieratori di Cuiavia”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia bazować będą na włoskiej sztuce Sbandieratori, czyli na żonglerce flagami. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać trudną, nowocyrkową sztukę żonglerki, uczyć się choreografii, poznawać taniec oraz rozwijać swoje zdolności ruchowe!

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.