TRZY DNI SŁODKOŚCI ORAZ DOŻYNKI W STRZELNIE

Za nami trzecia edycja Festiwalu Czekolady i Słodyczy w Strzelnie. Był to słodki weekend w Strzelnie. Rynek wypełnił się manufakturami czekolady z całej Polski. Zakupić można było ręcznie robione czekolady kraftowe, praliny i figurki czekoladowe. Wśród wystawców pojawił się również Zakład Aktywności Zawodowej oferujący szeroką gamę produktów. Trzy dni przepełnione były atrakcjami, występami i zabawą. Teatr, śpiew i występy performerskie – to wszystko można było podziwiać podczas Festiwalu. Przez cały czas trwania wydarzenia dla najmłodszych zorganizowano warsztaty czekoladowe. Można było stworzyć własne czekoladki i malować słodki mural.

Pierwszego dnia imprezy na scenie pojawił się zespół taneczny Revolta oraz zespoły Iskierki i Glow. Wieczorem odbył się pokaz laserowy w wykonaniu DJ Salis’a. W sobotę odbyły się występy artystów działających przy Domu Kultury w Strzelnie oraz koncert operetkowy w wykonaniu Artes Ensemble. Zespół Muzyczny Bukiet poprowadził wieczorną zabawę taneczną. Natomiast w niedzielę o godzinie 10:00 na Rynku odbyły się dożynki, podczas których wystąpił zespół śpiewaczy Kujawianki-Strzelnianki. O godzinie 11:00 wyruszył do Kościoła Św. Trójcy w Strzelnie korowód dożynkowy. Starościną dożynek była Pani Maria Grodzka, a starostą Pan Piotr Zieliński.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy wrócili na Rynek w akompaniamencie zespołu “Spod Strzechy”. Na scenie pojawił się także zespół “Dzieci Kujaw”. Zwieńczeniem uroczystości była Niedzielna Pałucka Biesiada z Waszym Radiem FM. Na scenie zaprezentowali się następujący artyści: Grupa AM, Justyna & Kris oraz Jesika. Biesiadę poprowadził Dariusz Piekarski.

Organizatorzy: Dom Kultury w Strzelnie, Urząd Miejski w Strzelnie, Agencja WeForm,Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, Nadleśnictwo Miradz