POJECHALI Z POMOCĄ NA UKRAINĘ

W szpitalu polowym w obwodzie lwowskim pracują lekarze i pielęgniarki z całego świata. To mobilna placówka, która w warunkach wojny zapewnia pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Z wizytą do Lwowa wybrał się Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński wraz z Marianem Mikołajczakiem, Ewą Jaroszewską, Romanem Szydzikiem, Michaliną Andrzejewską oraz Piotrem Dubickim.

Delegacja przekazała dary od Gminy Strzelno, a konkretnie od następujących sponsorów: Mieszkańców Strzelna, Banku Spółdzielczego w Strzelnie, firmy SANPLAST Wymysłowice, TRANSPOL Łojewo, HAGRIC Sylwester Woźniecki, Romana Szydzika, PEGAZ90 Mogilno, ECCE HOMO w Strzelnie.

Na wschód Ukrainy za pośrednictwem Kurii Metropolitarnej we Lwowie i Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego powędrowały generatory prądu oraz piece przenośne. Komendant Szpitala we Lwowie profesor Andriy Tokarskyi złożył podziękowania na ręce delegacji ze Strzelna i podkreślił, że “gdyby nie Wy, nas już by tu nie było.” Delegacja złożyła wiązankę na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Pomysłodawcą zbiórki był Piotr Sienkiewicz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.