STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci mogileńskiej drogówki eliminują tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był kierujący pojazdem marki Volvo. 30-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci mogileńskiej drogówki w miniony wtorek (30.05.2023) zatrzymali w miejscowości Wójcin kierującego pojazdem marki Volvo, który jechał 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 30-letni mieszkaniec Łodzi otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie wiązać się będzie z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.