PODRÓŻ PO EUROPIE – TYDZIEŃ MICHELSONA W STRZELNIE

“Podróż po Europie” pod takim hasłem rozpoczęto obchody Tygodnia Michelsona w Strzelnie. W dniu dzisiejszym świętowano także majowe rocznice- przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa. Obchody zapoczątkowano złożeniem kwiatów pod pomnikiem Pamięci Pomordowanych 1939-1945, odbyła się również parada Schumana oraz piknik na rynku miejskim. Dokonano także odsłonięcia ławki upamiętniającej noblistę.

W ramach Tygodnia Michelsona planowane jest spotkanie muzyczno-literackie „Wiązka światła, która zmieniła świat” oraz wykład dla seniorów „Noblista ze Strzelna”, a dla najmłodszych w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Klub Małego Czytelnika o Michelsonie. Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do oglądania wystawy poświęconej Michelsonowi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska i Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Partnerem w organizacji jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3 komentarze do “PODRÓŻ PO EUROPIE – TYDZIEŃ MICHELSONA W STRZELNIE

 • Co pani Piniewska przywiozła do Strzelna ? Ławkę ? Mieszkancy wolą drogę do Pakości , ale jak to w PO pinindzy nie ma i nie będzie , jak będzie POwtórka z rozrywki to i te asfalty co PIS podarował miastu pewnie zwiną :))))

  Odpowiedz
  • A Kozanecka gdzie ?? Nie, było ?? jaka szkoda…a baner PIS=Drożyzna, aż bił po oczach…

   Odpowiedz
   • Kozanecka przywozi konkrety , kase na drogi , to co pod ziemią , ale tego nie widać . To są miliony ! Piniewska pierdoły, a może i ten baner przywiozła ? W końcu lubi se fotki pstrykać z tuskiem i budka . Za nich to bieda była , a tera w dupach się przewraca i ciągle narzekają , zwlaszcza rolnicy . do roboty sie weźta , a nie stękać i narzekać na wszystko !

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.