INTERWENCJA POSEŁ MAGDALENY ŁOŚKO W SPRAWIE DROGI POWIATOWEJ

Mieszkańcy miejscowości Żegotki zaniepokojeni fatalnym stanem drogi powiatowej 2445C Żegotki-Bożejewice zaapelowali do Poseł Magdaleny Łośko o interwencję w tej sprawie. Droga z licznymi ubytkami stanowi poważne zagrożenie dla użytkowników. Wiele samochodów korzystających z tej drogi ulega uszkodzeniu.

Pogotowie, straż pożarna i policja mają utrudniony dojazd do potrzebujących pomocy. Brak bezpiecznego pobocza to kolejny pojawiający się problem. Na tym odcinku od kilkudziesięciu lat nie przeprowadzono żadnego konkretnego remontu. Poseł Magdalena Łośko wystąpiła w tej sprawie do Starosty Mogileńskiego.

W odpowiedzi na interwencję poselską wyjaśniono, że Zarząd Powiatu Mogileńskiego w lutym 2023r. podjął decyzję o remoncie drogi 2445C Żegotki-Bożejewice. Aktualnie trwają rozmowy z wykonawcą drogi krajowej DK62 Strzelno-Kobylniki celem podpisania porozumienia o udziale wykonawcy w kosztach powstałych w skutek uszkodzeń związanych z budową drogi krajowej. Jeśli rozmowy nie powiodą się, to Zarząd Powiatu Mogileńskiego wystąpi do GDDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury o współfinansowanie remontu drogi powiatowej.

Jeden komentarz do “INTERWENCJA POSEŁ MAGDALENY ŁOŚKO W SPRAWIE DROGI POWIATOWEJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.