WYGRANY MECZ I ROZDANIE MEDALI – ALFA 99 TRZELNO

W rozegranym wczoraj meczu III ligi seniorów Alfa 99 Strzelno pokonała AZS Włocławek 39:29 (17:14).

Jednak zanim seniorzy przystąpili do gry, na parkiecie pojawiły się dwie nasze drużyny młodzieżowe juniorzy i juniorzy młodsi, którzy uroczyście odebrali brązowe medale za 3. miejsca w Lidze Wojewódzkiej. Wręczenia dokonali Burmistrz Gminy Strzelno Dariusz Chudziński oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Strzelnie Piotr Cieslik. Wyróżnienia otrzymali także Oliwier Winiarczyk i Szymon Tomaszewski, czyli król i vicekról strzelców minionego sezonu. Podziękowania odebrał także nasz sztab trenerski, czyli trener Bartłomiej Zbytniewski oraz kierownik drużyny Michał Piotrowicz.

Po tych sympatycznych ceremoniach rozpoczęła się twarda walka na boisku. Od początku inicjatywę przejęli nasi seniorzy, którzy szybko uzyskali 2-3 bramkowe prowadzenie. Przez pozostałą część I połowy trwała na parkiecie ostra walka przez co ani Alfa nie potrafiła powiększyć przewagi, ani goście z Włocławka nie potrafili zniwelować strat, dlatego też na przerwę schodziliśmy prowadząc 17:14.

Druga połowa rozpoczęła się od skuteczniejszej gry w ataku z naszej strony, dzięki czemu udało się powiększyć prowadzenie do stanu 20:15. Po krótkim okresie wyrównanej gry nasi zawodnicy wrzucili „najwyższy bieg”, dzięki czemu w 45. min. meczu wynik był w zasadzie rozstrzygnięty. W tym momencie prowadziliśmy 30:18! Ostatnie 15 minut meczu znów było wyrównane i ostatecznie wygrywamy 39:29!

▶️ Alfa 99 Strzelno – AZS Włocławek 39:29 (17:14)

Alfa: W. Fik, M. Wiśniewski – Ł. Grodzki 10 goli (2 min. kary), O. Winiarczyk 6, F. Śmigielski 6 (2), A. Stasiak 4 (2), T. Piotrowicz 3, M. Pawliński 2, Sz. Tomaszewski 2, B. Walkiewicz 2, M. Grodzki 1, K. Komasiński 1, A. Kwiatkowski 1, Sz. Wajdel 1, J. Konewka, M. Oliwkowski (4)

Trener: Bartłomiej Zbytniewski

Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz

Sędziowie: Jacek Jaszyk (Prądocin), Mateusz Maćkowiak (Bydgoszcz)

Kibiców: wg protokołu 139, na oko ponad 200😉

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Strzelnie

Mechanik z powołania

RCU Ubezpieczenia Strzelno

Ew-Dom

AtomProjekt

M – CARS Transport Międzynarodowy

Maximum Strength Scotland

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.