WYSYP NIETRZEŹWYCH ROWERZYSTÓW – KP STRZELNO

W ciągu 2 ostatnich dni policjanci z komisariatu w Strzelnie zatrzymali czterech rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Aż czterech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu zatrzymali w ciągu 2 ostatnich dni (24-25.04.2023) policjanci z komisariatu w Strzelnie.

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek (24.03.2023) o godzinie 20:22 na ulicy Św. Ducha w Strzelnie. Badanie 43-letniego rowerzysty wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Pół godziny później wpadł kolejny z kierujących. 67-latek został zatrzymany przez policjantów prewencji na ulicy Tysiąclecia w Strzelnie. Jego wynik to 0,42 promila alkoholu w organizmie.  

Trzeci z kierujących, którzy wsiedli na rower po wypiciu alkoholu został zatrzymany we wtorek (25.04.2023) o godzinie 16:30 w Przyjezierzu. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił bardzo chwiejny tor jazdy rowerzysty. Mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że ma prawie 1,5 promila w organizmie.

Ostatnim amatorem jazdy na „podwójnym gazie” i jednocześnie rekordzistą w tym niechlubnym zestawieniu był 45-letni mieszkaniec Strzelna. Mężczyzna o godzinie 17:50 kierował jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Niestety, mimo policyjnych apeli nadal wiele osób decyduje się na jazdę po alkoholu. Pamiętajmy, że rowerzyści nie mają szans w zderzeniu z samochodem, dlatego szczególnie powinni wykazać się zdrowym rozsądkiem. Prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.