“ESKAPADA. POZNAJ SWÓJ REGION Z PRZEWODNIKIEM”

“Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” w województwie kujawsko-pomorskim, która w tym roku odbyła się w dniach 22-23 kwietnia. “Akcja odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. To obecnie jedna z największych w Polsce imprez, promujących turystykę regionalną, ale przede wszystkim możliwość przebywania w gronie osób ceniących sobie kontakt z naturą i dziedzictwem kulturowym.”

Do akcji przyłączyło się PTTK Strzelno, które zorganizowało rajd pieszy i rowerowy do Nadleśnictwa w Miradzu pokonując 15 km na rowerach oraz 7 km piechotą. Podczas pobytu w Miradzu zwiedzano ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną pod fachowym okiem Wojciecha Wojtasińskiego, Radosława Roszaka oraz Pawła Wesołowskiego z Nadleśnictwa Miradz. Ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna zlokalizowana jest w pobliżu siedziby nadleśnictwa, na terenie leśnictwa Młyny. Na odcinku o długości ok. 2,5 km wyznaczono 13 przystanków tematycznych omawiających poszczególne tematy m.in. związane z pracą leśnika, budową lasu, oraz z zamieszkującymi las zwierzętami: Leśnik gospodarzem lasu, Pomniki przyrody, Mrowisko, Bagienka leśne, Drzewa, Mała retencja, Pułapki feromonowe, Ptaki, Dokarmianie zwierzyny – przy przystanku duży paśnik, Grzyby, Ogień w lesie, Ekologiczna rola lasu, Kapliczka św. Huberta. Eskapadę zwieńczyła biesiada w Zielonej Klasie, która zlokalizowana jest przy siedzibie nadleśnictwa.

Leśnicy prowadzą tutaj zwykle zajęcia przy ognisku, które są podsumowaniem tematyki poruszonej podczas wędrówki ścieżką dydaktyczną. Podczas spotkania wręczono podziękowania i gadżety ufundowane przez Urząd Marszałkowski, PTTK oraz Nadleśnictwo w Miradzu. W ramach podziękowania przekazano leśnikom statuetkę PTTK oraz przyjęto nadleśniczego Wojciecha Wojtasińskiego jako członka strzeleńskiego Oddziału PTTK.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.