PRÓBOWALI KŁUSOWAĆ PRZY POMOCY SIECI

Policjanci z Mogilna zatrzymali dwóch kłusowników. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy 45 i 47-latek nie zdążyli dokonać nielegalnego połowu ryb. Policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa, a następnie postawili podejrzanym zarzuty. Obu mężczyznom za popełniony czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (12.04.2023) o godzinie 19:15 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Szczeglińskim ktoś za pomocą sieci próbuje nielegalnie łowić ryby. Skierowani na miejsce policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy posiadali cztery sieci gotowe do użycia na wodzie. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy 45 i 47–latek nie zdążyli dokonać nielegalnego połowu ryb.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu przestępstwa przedmioty służące do kłusownictwa. Obaj mieszkańcy gminy Mogilno zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Za kłusownictwo ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.