DZIEŃ ZIEMI – POSPRZĄTAJMY NASZE LASY!

W sobotę 22.04.2023 odbędzie się Światowy Dzień Ziemi! W związku z tym gmina Strzelno, wraz z pomocą okolicznych instytucji, angażuje się w ekologiczne działania!
„Sprzątanie Świata” rozpoczniemy o godzinie 13:00 pod Kościołem Św. Trójcy w Strzelnie, gdzie odbędzie się zbiórka uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Wyjazd do Stajni Łąkie odbędzie się o godzinie 13:15.

Jeśli jednak nie macie możliwości wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym – nadal będziecie mieli mnóstwo możliwości na dołożenie własnej cegiełki do sprzątania świata!

O godzinie 13:30, również pod Kościołem Św. Trójcy w Strzelnie, pojawi się autobus, udostępniony dla osób dojeżdżających.Obchody Światowego Dnia Ziemi rozpoczniemy w Stajni Łąkie o godzinie 14:00. Wówczas to odbędzie się wykład przedstawiciela Lasów Państwowych, dotyczący szkodliwości zaśmiecania świata. Po wykładzie rozpoczniemy akcję sprzątania lasów. To jednak nie wszystko, gdyż przewidzieliśmy również konkurs na najlepszego zbieracza!

O godzinie 16:00 powrócimy do Stajni, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu, ognisko, biesiada oraz gry i zabawy przy muzyce.

Organizatorami wydarzenia są: gmina Strzelno, Stowarzyszenie Ecce Homo, Stajnia Łąkie, Nadleśnictwo Miradz, PTTK w Strzelnie, Dom Kultury w Strzelnie, Zespół Szkół w Strzelnie, Szkoła Podstawowa im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, KGW w Łąkiem, Sołectwo Łąkie oraz Koło Racjonalnego Łowiectwa nr 124 w Miradzu.Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.