UKS ALFA 99 PRZEGRYWA WAŻNY MECZ

Po meczu, w którym było wszystko co można sobie wyobrazić, przegrywamy z MKS Brodnica 40:40 (25:23) k. 2:3 i tracimy szansę na Mistrzostwo Województwa.

Mecz na początku nie układał się po naszej myśli. Na prowadzenie wyszli goście, którzy utrzymywali 2-3 bramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach Alfa podkręciła jednak ostro tempo, dzięki czemu wyszła na prowadzenie, które utrzymała do przerwy.

Po zmianie stron przewaga nadal była po naszej stronie, jednak ogromna nieskuteczność pod bramką rywali powodowała, że nie potrafiliśmy powiększyć przewagi z pierwszej połowy. Zemściło się to na nas i na 10 minut przed końcem Brodniczanie wyrównali. Od tego momentu wynik oscylował wokół remisu z delikatnym wskazaniem na rywali. Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia minuta meczu. Jeszcze na 40 sekund przed końcem MKS prowadził jedną bramką, jednak zdołaliśmy wyrównać. W kolejnej akcji udało się naszym zawodnikom obronić atak gości i na 7 sekund przed końcem to my mieliśmy ostatnią akcję. Po czasie wziętym przez trenera Bartłomieja Zbytniewskiego nasi zawodnicy dobrze rozegrali atak, jednak w sytuacji sam na sam niecelny rzut spowodował, że mecz zakończył się remisem i o zwycięzcy musiały zdecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy MKS-u, którzy zainkasowali 2 punkty. Strata punktów w tym meczu powoduje, że tracimy szansę na złoty medal, którzy wywalczyli zawodnicy AZS Włocławek. Złotym medalistom składamy serdeczne gratulacje!

▶️ Alfa 99 Strzelno – MKS Brodnica 40:40 (25:23) k. 2:3

Alfa: J. Wegner (1 bramka) – O. Winiarczyk 15, A. Kwiatkowski 14, T. Piotrowicz 4 (2 min. kary), M. Sajniak 2, Sz. Wajdel 2, E. Jankowiak 1, Sz. Tomaszewski 1, W. Błochowicz (2),

Trener: Bartłomiej Zbytniewski

Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz

Sędziowie: Jacek Jaszyk (Prądocin), Karol Piernicki (Grudziądz)

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Strzelnie

Mechanik z powołania

RCU Ubezpieczenia Strzelno

Ew-Dom

AtomProjekt

M-CARS Transport Międzynarodowy

Maximum Strength Scotland

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.