UREALNIŁA SIĘ KONCEPCJA OBWODNICY Z RONDEM W JEZIORKACH

Udało nam się dotrzeć do planów kolejnej koncepcji obwodnicy Strzelna. W przedstawionych planach obwodnica od strony Poznania rozpoczyna się rondem w miejscowości Jeziorki.

Pomysł powstania ronda w Jeziorkach poruszony został podczas ostatnich konsultacji związanych z budową obwodnicy w Urzędzie Miasta w Strzelnie, w których uczestniczyli mieszkańcy, wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, dyrekcja GDDKiA oraz projektanci firmy TRAKT.

Propozycję powstania ronda wysunął sołtys sołectwa Jeziorki Tomasz Adamczak. Pomysł wsparł burmistrz Dariusz Chudziński. Mieszkańcy składali również ankiety wskazując potrzebę powstania ronda, gdyż notorycznie spotykają się z niebezpiecznymi sytuacjami na skrzyżowaniu w obecnej formie. Jeśli nie będzie dalszych przeszkód, to projekt obwodnicy Strzelna przejdzie do kolejnych etapów.

Analizując koncepcje można zauważyć, że w Strzelnie Klasztornym powstaną dwa wiadukty. Jedne przecinający drogę powiatową do Starczewa, a drugi wiadukt powstanie nad drogą powiatową do Sławska Dolnego.

Obiektywnie trzeba przyznać, że GDDKIA szybko reaguje na uwagi kierowane od mieszkańców.

W wariancie nr. 2 na drodze DK15 przewidziane są dwa ronda.
Wariant nr. 3

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.