NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA W MIEJSCOWOŚCIACH: CIECHRZ, BŁAWATY, BŁAWATKI, BUSEWO,  RZADKWIN, ŻEGOTKI, WYMYSŁOWICE

Komunikat Nr 1 z dnia 06.03.2023r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie w sprawie stwierdzenia warunkowej przydatności wody do spożycia dostarczanej przez wodociąg w Ciechrzu, gm. Strzelno zaopatrujący odbiorców wody w miejscowościach: Ciechrz, Bławaty, Bławatki, Busewo,  Rzadkwin, Żegotki, Wymysłowice

z powodu stwierdzenia podwyższonej wartości parametru „ogólna liczba mikroorganizmów w 22 st. C”.

Mikroorganizmy te nie stwarzają istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów, pod warunkiem przestrzegania zasad korzystania z wody, dla której określono warunkową przydatność do spożycia.

NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA

wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

-woda z kranu może być używana do brania prysznica, kąpieli i mycia, do spłukiwania toalety oraz innych celów gospodarczych bez ograniczeń.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U z 2017r. poz. 2294)

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. W momencie wyeliminowania zanieczyszczenia mikrobiologicznego zostanie przekazana informacja o odwołaniu nakazu przegotowywania wody przed spożyciem.

Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.