WEEKEND POD ZNAKIEM PIJANYCH KIEROWCÓW

W miniony weekend mogileńscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z amatorów jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany w piątek (03.02.2023) o godzinie 13:20 na ulicy Konopnickiej w Mogilnie. 59-latek kierował pojazdem Volkswagen Polo mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (04.02.2023) na terenie miejscowości Niestronno w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł 28-letni rowerzysta. Mundurowych zaniepokoił jego tor jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Kolejny z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w niedzielę (05.02.2023)
o godzinie 16:45 na drodze w miejscowości Dzierzążno.Podczas badania okazało się, że 55-latek siedzący za kierownica Opla Astry jest pijany i ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

15 minut później, ale w miejscowości Dąbrówka, policjanci prewencji zatrzymali 2 pijanych rowerzystów – 24 i 30 latka. Pierwszy z nich miał promil, natomiast drugo 0,6 promila alkoholu w organizmie.  

Podkreślić trzeba, że wielokrotnie policjantów w walce z nietrzeźwymi na drogach wspierają mieszkańcy, przekazując informacje pozwalające na szybkie wyeliminowanie potencjalnego sprawcy tragedii z ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.