DROGA W RZADKWINIE ODDANA DO UŻYTKU

W ostatnim czasie oddano do użytku drogę do cmentarza i punktu skupu płodów rolnych w Rzadkwinie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tysięcy złotych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 230 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju.

Wkład własny gminy Strzelno pochodzi ze sprzedaży gruntów gminnych w Rzadkwinie i Ciechrzu. Wprawdzie mieszkańcy od lat ubiegali się o remont drogi, ale sprzeciwiali się sprzedaży gruntów. Łącznie sprzedano dwa grunty w Rzadkwinie oraz grunty w Ciechrzu i Książu. Nową drogę odebrali burmistrz Dariusz Chudziński, radni Emilia Walkowiak i Sławomir Wójcik, przedstawiciel Zakładu Usług Drogowych oraz inspektor nadzoru Jarosław Góralczyk.

Jeden komentarz do “DROGA W RZADKWINIE ODDANA DO UŻYTKU

  • Super że mieszkańcy Rzadkwina doczekali się drogi w stronę cmentarza choć powinno być to zrobione dobre kilka lat do tyłu.
    A co z drogą w kierunku do Ołdrzychowa ten odcinek to katorga dla innych pojazdów transportowych co z tym odcinkiem ?? Nikt nie pomyślał dziwne.
    Ta droga również potrzebuje odnowienia a nie klejenia dziury przy dziuże co wygląda katastrofalnie.
    A my jako kierowcy przejeżdżając tą drogą nikt nie zwróci kosztów za wymianę części. Masakra jednym słowem. Proszę również o przemyślenie tej sytuacji tu chodzi o dobro kierowców oraz pieszych i rowerzystów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.