KOLEJNY SUKCES WIELKIEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W STRZELNIE

W pierwszy weekend grudnia odbył się w Strzelnie III Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Upłynął on w świątecznej atmosferze. Trzy dni wypełnione były różnymi występami artystycznymi, śpiewaniem kolęd, koncertami, spektaklami. Przez cały czas trwania Jarmarku była możliwość skorzystania z bogatej oferty wystawców, którzy przygotowali pyszne potrawy i przysmaki, piękne rękodzieła.

Pierwszego dnia imprezy, w piątek wystąpili uczniowie z lokalnych szkół: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzelnie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. Następnie zaprezentowali się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie. Mieliśmy okazję podziwiać Paradę Świąteczną w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Po paradzie, o godzinie 17:00, odbyła się uroczysta iluminacja choinki. W pierwszym dniu wsłuchaliśmy się w koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Góralskiego „ZOSPA” z Podhala.

Drugiego dnia Jarmarku, w sobotę część artystyczną rozpoczął Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”, który wystąpił ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję animacjami. Następnie zaprezentowali się podopieczni Domu Kultury w Strzelnie. Na scenie pojawiła się także Orkiestra Dęta ze Strzelna. Następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu. Podziwialiśmy również adeptów sztuki teatralnej z naszego miasta – Teatr Strzelno, który przygotował dwa spektakle – Kolędowa Jasełka oraz interpretacja „Opowieści Wigilijnej”. Na zakończenie dnia zaprezentowali się wirtuozi muzyki cygańskiej – Karol i Roma. Tym akcentem zakończył się drugi dzień Jarmarku.

Ostatni dzień rozpoczął się grą terenową „Puzzle Św. Mikołaja”zorganizowaną przez Barbarę Narbut. O godzinie 11:00 wystąpili seniorzy z muzycznym programem świątecznym – Zespół Śpiewaczy Kujawianki i Strzelnianki. W tym dniu PTTK Strzelno zorganizowało Mikołajkowy Rajd Rowerowy. Na scenie pojawił się Duet Wokalny „Christmas Time”. Później wystąpiła grupa Akcja Animacja ze swoim „Amazing Bubble Show”, czyli pokazem baniek. Gwiazdami niedzieli Jarmarku, byli artyści, którzy wystąpili w ramach Pałuckiej Biesiady z Waszym Radiem FM, czyli Mariusz Kalaga, Arek Kopaczewski, Paweł Siluk Steiner oraz Krzysztof Koniarek.

Biesiadę poprowadził Darek Piekarski. Organizatorzy główni: Dom Kultury w Strzelnie, Gmina Strzelno, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu

Partnerzy: Województwo Kujawsko-Pomorskie, PTTK Strzelno, Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelnie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie Sponsorzy i darczyńcy: Sanplast SA, Wood Glass Team, Nadleśnictwo Miradz, Inter-Trak, Czobot S.C., Fatpol Tools, BRE-INSTAL, Bank Spółdzielczy w Strzelnie, P.U.H. „Jargum” Jarosław Piasecki, EL-ROM Adam Śmigielski, HAGRIC Woźniecki, ZPUH Despol

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.