“DZIEŃ ERASMUSA” W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W STRZELNIE

25 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie zorganizowano “Dzień Erasmusa”. Zespół Szkół bierze udział w programie Erasmus+ “Po angielsku i demokratycznie w szkole”. Erasmus+ to unijny program wspierający kształcenie, szkolenie, młodzież i sport w Europie.

O godzinie 10:00 wydarzenie zainaugurowała uroczysta gala. Podczas gali obecni byli: Wicestarosta Mogileński – Jerzy Łaganowski, członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego – Paweł Jankowski, Przewodniczący Komisji Oświaty – Jacek Kraśny, Dyrektor ZS w Strzelnie – Piotr Cieślik oraz Wicedyrektor ZS w Strzelnie – Jarosław Zowczak. Uroczystość rozpoczął swoim wystąpieniem dyrektor szkoły. Głos zabrali również zaproszeni goście. Program Erasmus+ został przybliżony przez panów Tadeusza Twarużka oraz Szymona Pawlaka. Warto wspomnieć, że uczniowie i nauczyciele byli z wizytą w Hiszpanii. O tym pobycie opowiedzieli uczniowie.

Trzy grupy odwiedziły Sewillę, Granadę oraz Malagę. Podczas spotkania absolwentka pani Joanna Jankowiak zaprezentowała taniec flamenco. Nie zabrakło również hiszpańskich przysmaków i możliwości zrobienia zdjęć w fotobudce. Na zakończenie uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie w języku angielskim dotyczącym Hiszpanii. Nagroda dla 4 uczniów to wyjazd do Granady w lutym 2023. Pozostała 11 zostanie zakwalifikowana w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.