CZY POWSTANIE HALA PRZY SOSW W STRZELNIE

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej radny powiatowy Paweł Jankowski zadał pytanie o stanowisko gminy w sprawie budowy hali sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzelnie. Z odpowiedzi włodarza Strzelna można wywnioskować, że burmistrz Dariusz Chudziński ma za złe władzom powiatowym, że starano się o fundusze na budowę hali bez uprzedniego zapytania o zgodę na budowę właściciela nieruchomości, jakim jest gmina Strzelno. 

Burmistrz zauważa również, że budowa hali z płyty warstwowej nie poprawi warunków nauki dzieci uczących się w ośrodku przy ul. Parkowej, gdyż stan infrastruktury technicznej pozostawia wiele do życzenia.
Władze gminy Strzelno jako propozycję na inną lokalizację ośrodka wyznaczyły budynek po byłej szkole podstawowej w miejscowości Wronowy. Zaproponowano również  dofinansowanie remontu budynku po byłej szkole. Obecnie dzieci z SOSW korzystają bezpłatnie z hali sportowej przy ul.Topolowe. Jak hala sportowa wkomponuje się scenerię parku 750-lecia ? Czy konserwator zabytków wyrazi zgodę na budowę hali z płyty warstwowej ?

Jeden komentarz do “CZY POWSTANIE HALA PRZY SOSW W STRZELNIE

  • Raczej hala nie poprawi kiepskich warunków w jakich uczą się dzieci z ośrodka. I rak kolejny raz zasłaniając się dobrem dzieci walczy się o głosy pracowników pracujących w szkole.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.