JUŻ ZA CHWILE KOLEJNE WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO – GMINA DYSPONUJE ŚRODKAMI

Dodatek węglowy trafił już do 1200 mieszkańców. W najbliższy poniedziałek kolejne 270 rodzin otrzyma dodatki węglowe. Gmina jest przygotowana na dystrybucję węgla refundowanego. Burmistrz podkreślił, że czeka na podpisanie umowy z PGG. Warto wspomnieć, że mikroprzedsiębiorcy również mogą skorzystać z węgla refundowanego po uprzednim zalogowaniu. Urząd Miejski jest do dyspozycji mieszkańców w kwestii pomocy przy logowaniu i udzielaniu wszelkich informacji w tym zakresie.

Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze ile jest dostępnego węgla w portach i jakiej jest jakości. Limit na jedno gospodarstwo “taniego węgla” to 1500 kg do końca 2022r. i 1500kg w przyszłym roku kalendarzowym. Zaznaczyć trzeba, że złożenie wniosku o tani węgiel nie oznacza, że taki węgiel będziemy zmuszeniu kupić. Według naszych informacji gmina złożyła zapotrzebowanie na podstawie ilości złożonych wniosków o dodatek węglowy.

Ważą się losy dodatku węglowego dla mieszkańców Osiedla Piastowskiego. Podczas piątkowej sesji Rady Miasta doszło do burzliwej rozmowy między Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie Wojciechem Baranem, a burmistrzem Dariuszem Chudzińskim i radnymi.

Burmistrz prosił, aby władze Spółdzielni Mieszkaniowej umożliwiły wystawianie zaświadczeń o emisyjności, których posiadanie pozwoli  mieszkańcom złożyć wnioski o dodatek węglowy. Zaznaczyć trzeba, że takie wnioski można składać jeszcze do końca listopada. Burmistrz Dariusz Chudziński powiedział podczas sesji, że gmina Strzelno jest gotowa oddać kotłownie pod władanie spółdzielni. Pozwoliło by to na wypłatę dodatków węglowych. Przypomnieć trzeba, że Spółdzielnia to reprezentant Mieszkańców. Skoro Spółdzielnia nie potrafi sprostać tym zadaniom, wtedy Spółka gminna, która powstała przy Zarządzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strzelnie może przejąć te obowiązki.

Dyskusja w linku poniżej👇🏻👇🏻👇🏻

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.