CZY Z REMONTEM KOŚCIUSZKI I DĄBROWSKIEGO MOŻNA BYŁO POCZEKAĆ ?

Podczas spotkania z mieszkańcami zadaliśmy pytanie Burmistrzowi, czy nie było błędem remontowanie ul. Dąbrowskiego i Kościuszki jednocześnie z budową rond. Burmistrz Dariusz Chudziński udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Jego zdaniem nie należało odkładać tego remontu, ponieważ środki przeznaczone na remont pochodzą z programu rządowego i mają określone ramy czasowe, w których należy wykonać dane zadanie. W perspektywie gmina Strzelno ma jeszcze 15 milionów przyznanych dotacji. Prawdopodobnie wkrótce będzie ogłaszany kolejny przetarg. Położenie dywanika asfaltowego ulicy Dąbrowskiego planowane jest do końca roku. Ruch utrudnia również remont drogi krajowej nr 62, która aktualnie jest zamknięta.

Wkrótce rozpocznie się remont ul. Gimnazjalnej na którą gmina Strzelno pozyskała środki. Pisaliśmy o tym w art. 9.5 MLN ZŁ NA GIMNAZJALNĄ I NIE TYLKO. W planach jest już kolejny remont. Remontowana będzie ul. Magazynowa, a wraz z nią ma zostać pobudowany rurociąg, którym popłyną ścieki komunalne do oczyszczalni ścieków. Obecnie ścieki z miasta płyną otwartym kanałem.

Dotacje zbiegły się w czasie i trzeba wykorzystać pozyskane środki. Burmistrz Dariusz Chudziński podsumowuje, że “wszystko co dobre jest trudne”. Ostatnie kłopoty komunikacyjne pokazują jak ważna jest obwodnica Strzelna. Kierowcy przejezdni mimo utrudnień i tak wybierają trasę przez Strzelno. Jest niewiele dróg alternatywnych dla przejazdu przez Strzelno.

Czy można mowić o klęsce urodzaju ?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.