II ROWERIADA TURYSTYCZNO – HARCERSKA

W minioną sobotę (14.05.2022) w miradzkim lesie odbyła się druga „ROWERIADA TURYSTYCZNO – HARCERSKA” zorganizowana przez PTTK w Strzelnie oraz 13 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku przy SOSW w Strzelnie. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni policjanci z Mogilna.

Mogileńscy policjanci angażują się nie tylko w codzienną służbę patrolową, ale również we wszelkie przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym imprezy sportowe i plenerowe.

W minioną sobotę policjanci zostali zaproszeni do udziału w drugiej„Roweriadzie Turystyczno – Harcerskiej” zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze im. Antoniego Słowińskiego Oddział w Strzelnie oraz 13 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku im. Mikołaja Kopernika przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzelnie. Impreza odbyła się na terenie Leśnictwa Kurzebiela koło Miradza i miała na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez udział w zajęciach na świeżym powietrzu i popularyzację turystyki rowerowej.

Punktualnie o godzinie 11:00 na linii startu zameldowało się 6 rowerowych drużyn, które miały do pokonania 8 km trasę biegnącą leśnymi duktami. Jednym z etapów rajdu był rowerowy tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem i bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Mogilna. Funkcjonariusze w trakcie rywalizacji uświadomili kierującym jednośladami, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i przypomnieli o zagrożeniach z tym związanych.

Uczestnikom podczas rajdu towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Wszyscy biorący udział w „Roweriadzie” otrzymali upominki rzeczowe. Organizatorzy imprezy zadbali także o słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla.

KPP Mogilno

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.