PIJANY KIEROWCA OPLA

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi pijanemu kierowcy opla vectry, którego zatrzymali mogileńscy policjanci  po tym,  jak jego poczynania zauważył dzielnicowy będący w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.03.2022) około godziny 20:15 w Mogilnie. Dzielnicowy po skończonej służbie wracał swoim samochodem do domu, gdy jego uwagę zwrócił kierujący pojazdem marki Opel Vectra, który jechał całą szerokością drogi, wykonując przy tym niebezpieczne manewry. Dzielnicowy podejrzewając, że może być pijany, pojechał za nim, a w międzyczasie zadzwonił do dyżurnego mogileńskiej komendy, któremu przekazał precyzyjne informacje na ten temat. Dyżurny skierował na miejsce patrol prewencji. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny na ulicy Sądowej w Mogilnie.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 39-latka 1,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca usłyszy wkrótce zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.  

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.