NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ WYPADKU

Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną  wypadku w miejscowości Chabsko, gdzie 26-letni kierowca renault megane na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do wypadku doszło w miniony poniedziałek (31.01.2022) o godzinie 18:00 w miejscowości Chabsko. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że 26-letni kierowca renaulta megane prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem, przejechał przez bariery energochłonne, a następnie uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy.

Po sprawdzeniu 26-latka w policyjnej bazie okazało się, że miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

st. asp.  Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.