BURMISTRZ I RADNI Z NOWYMI UPOSAŻENIAMI

Podczas sesji Rady Miasta Strzelna radni przegłosowali wysokość wynagrodzenia burmistrza Strzelna oraz wysokość diet radnych. Ustalone zostały dodatki przewodniczących komisji. I tak burmistrz Dariusz Chudziński po uwzględnieniu wszystkich przywilejów będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 11500 zł netto miesięcznie = 19 000 zł brutto/msc. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Dubicki będzie otrzymywał dietę w wysokości 2147 zł netto/msc. Dieta szeregowego radnego będzie wynosiła 1073 zł netto/msc. Natomiast radni będący przewodniczącymi komisji stałych oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta będą mogli liczyć na dietę w wysokości 1288 zł netto/msc.

Na piętnastu radnych przeciwko uchwale ustalającej wynagrodzenie Burmistrza głosował radny Piotr Pieszak i radny Ryszard Chudziński, natomiast Kazimierz Łojewski i radny Marek Kwiatkowski wstrzymali się od głosu. Nadmienić trzeba, że radni mieli możliwość do dwudziesto procentowej obniżki minimalnej ustawowej kwoty wynagrodzenia burmistrza, jednak nie skorzystali z tego przywileju.

Minimalna kwota wynagrodzenia burmistrzów, wójtów i prezydentów miast określona została uchwałą przyjętą przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2021r.

Za podniesieniem diet ranych głosowało dziesięciu radnych. Dawid Nowak i Piotr Pieszak byli przeciwko uchwale, a radni Ryszard Chudziński, Piotr Cieslik i Marek Kwiatkowski wstrzymali się od głosu.

8 komentarzy do “BURMISTRZ I RADNI Z NOWYMI UPOSAŻENIAMI

 • Szkoda ze strzelnoonline znowu gra z Burmistrzem Strzelna, broni jego wynagrodzenia a prawda jest trochę inna nie 11tys zł a 19 tys zł brutto. Tak pokazane żeby ukryc prawde, i zrobić głupich z ludzi.

  Odpowiedz
  • Chyba kwota na ręke jest najbardziej obrazowa ? 19000 brutto to po przeliczeniu na polski ład 11500 netto, jeśli autor komentarza wie co oznaczają te określenia.

   Odpowiedz
 • Panie Pieszak ? Wyrzeknie się Pan podwyżki skoro był Pan przeciwko ? Może jakiś szczytny cel ?

  Odpowiedz
  • Pan radny Pieszak, to jest cwany lis. Doskonale zdawał sobie sprawę, że podwyżki przejdą, a on ma niby sumienie czyste, bo głosował na nie. Gratulacje….Jarek z Kurskim mogliby się od Pana uczyć.

   Odpowiedz
 • Piotruś przestań z nas robić głupich. Wystarczą już jedne media ogólnopolskie piorące głowy. Dosć pięknej propagandy jak to jest wszystko pięknie
  Ciekawa informacja wyszła od radnego Pieszaka, że Burmistrz robił wszystko aby tylko doszło do programu naprawczego. Tylko pogratulować. Ale cóż nie mając pożyczki nie byłoby zleceń dla firm, a jakich chyba każdy mieszkaniec gminy
  Skoro Burmistrz powiedział, że nie przyszedł po pieniadze powinien sam zaproponować aby ustalono mu najniższą stawkę, a on cwanie zwala na radnych. Wszytsko ustawione no ale cóż Panie Przewodniczący Pana to już nikt nie pobije w machaniu kitką. Panie radny Koprowski skoro 7 tyś to tak mało proponuję aby podnióśł Pan stawki swoim pracownikom do tej marnej wysokości.
  Atakujecie Pana Ryszarda za co? Za prawdę, którą powiedział? Pan Burmistrz to niezły manipulant i robi wszystko aby tylko zaszczyty na niego spadały a trudne sprawy i decyzje to już radni. Kierownictwo w białych rękawiczkach.

  Odpowiedz
  • Jak ja się ciesze, że burmistrz nie słuchał radnych Pieszaka i Rysia Chudzińskiego. Tak trzymać panie burmistrzu oni już swoje nabroili. Panowie nadają się tylko do w wtykania kija w szprychy. A co do szkodników to wiele się pan nie pomylił.

   Odpowiedz
   • Rychu skoro uważasz ze Chudemu nie należy się godna wypłata za to że zapierdala na to abyś mógł się z radnymi lansować na otwieranych inwestycjach, to myśle że już cie na żadnym otwarciu inwestycji nie zobaczę.

 • Nie rozumiem. Gmina kwitnie, ciągle coś się dzieje. Nowe inwestycje, naprawy. Ale wiadomo nikomu się nie dogodzi. Kto waszym zdaniem byłby lepszym kandydatem na burmistrza ? Tak nasi niektórzy radni narzekają, źle im? To tam są drzwi, sprawa prosta! Teraz snucie teorii spiskowych …włodarz Mogilna dostał podwyżkę, Jezior Wielkich również, a to jest ewenement tam nic się nie dzieje, tamtejszy dom kultury leży i kwiczy. Ale Strzelniokom zawsze źle …paranoja.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.