UWAGA NA FAŁSZYWE SMS-Y

Przed nami święta Bożego Narodzenia, dlatego szukając prezentów dla bliskich chętniej kupujemy różne towary za pośrednictwem internetowych sklepów i serwisów. Niestety wiedzą o tym oszuści, którzy wykorzystują ten moment i próbują różnych sztuczek. Jedna z metod polega na wysyłaniu do przypadkowych osób wiadomości SMS z informacją o pilnym odbiorze paczki.

W ostatnich dniach do mieszkańców powiatu mogileńskiego trafiają SMS-y o paczkach, które nie mają żadnego związku z autentycznymi powiadomieniami poczty, czy firm kurierskich. Oszuści w SMS-ach informują, że oczekuje na nas paczka i to ostatnia szansa, żeby odebrać przesyłkę. W wiadomości podany jest link do strony, z której po kliknięciu zostanie pobrane na telefon złośliwe oprogramowanie. Apelujemy, aby tego nie robić, a taką wiadomość jak najszybciej usunąć.

Pamiętajmy, w każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe. Pamiętajmy, że informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takiej wpłaty.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.