RABUNEK 19-LATKA W PARKU

Strzeleńscy policjanci zatrzymali 19-latka, który w parku zaatakował 16-letniego chłopaka. Sprawca kilkakrotnie uderzył go w twarz, a następnie zabrał markową bluzę i portfel. Teraz rozbójnikiem zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło wczoraj (16.11.2021) w parku im. Tadeusza Kościuszki w Strzelnie. Około godziny 13:30 do 16-latka podszedł młody mężczyzna, który po krótkiej wymianie zdań, bez żadnego powodu uderzył go kilkakrotnie w twarz, 
a następnie zmusił do wydania markowej bluzy i portfela. Ponadto zażądał dostarczenia mu telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 100 złotych w zamian za zwrot bezprawnie zabranych rzeczy. 

O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze  po wysłuchaniu przebiegu zdarzenia i opisu wyglądu sprawcy od razu skojarzyli, że jest nim dobrze znany ze swojej kryminalnej przeszłości 19-letni mieszkaniec Strzelna. Rozbójnik w niecałą godzinę od zgłoszenia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Teraz zajmie się nim sąd. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Jeden komentarz do “RABUNEK 19-LATKA W PARKU

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.