OSZUKANY METODĄ „NA PUSTAKI”

2 tysiące złotych stracił  37-letni mężczyzna, który za pośrednictwem portalu internetowego kupił pustaki z gazobetonu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku, szczególnie kiedy wartość oferowanych w Internecie produktów znacząco odbiega od ceny rynkowej.

Wczoraj (20.10.2021) do mogileńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu materiałów budowlanych. Z jego słów wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie o sprzedaży bloczków z gazobetonu w przystępnej cenie. 37-latek skontaktował się ze sprzedawcą i po otrzymaniu faktury dokonał wpłaty zaliczki w kwocie 2 tysięcy złotych. Kiedy w umówionym terminie nie otrzymał towaru, zadzwonił do siedziby firmy. Wtedy wyszło na jaw, że ktoś podszył się pod pracownika przedsiębiorstwa i wystawił fakturę z innym numerem rachunku bankowego.

Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem internetowych portali. Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Nie wierzmy także w tzw. „super okazje”. Przedmiot, który jest wystawiony poniżej średniej wartości rynkowej już powinien wzmóc naszą czujność.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilni

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.