POTRĄCIŁEŚ DZIKIE ZWIERZĘ ? JAK SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI ZACHOWAĆ ?

Przedstawiany poniżej kilka wskazówek jak postąpić w przypadku potrącenia dzikiego zwierzęcia. Artykuł 25. Ustawy o Ochronie Zwierząt mówi o obowiązkach jakie ma kierowca, który potrącił zwierzę: Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb, o których mowa w art. 33 zasady uśmiercania zwierząt, ust. 3.

Udzielenie pomocy to już samo zawiadomienie służb. Jeśli mamy wykupione AC, to zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela. W przypadku, gdy nie posiadamy AC, to możemy się ubiegać o odszkodowanie w ramach OC. Nie otrzymamy odszkodowania jeśli wypadek wydarzył się w obrębie drogi z oznakowaniem „uwaga na zwierzęta leśne”.

Jesień to niebezpieczny czas dla kierowców i pieszych. W tym okresie, zgodnie z policyjnymi statystykami, dochodzi do większej liczby wypadków. Jesienią warunki dynamicznie się zmieniają i szybko zapada zmrok. Radzimy w tym okresie zachować szczególną ostrożność. Apelujemy do pieszych i rowerzystów o zakładanie kamizelki odblaskowej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: