RZUCAŁ KAMIENIAMI W SAMOCHÓD

Mogileńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego obywatela Ukrainy, który rzucając kamieniami w zaparkowanego Volkswagena Passata dokonał zniszczeń na kwotę 12 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (07.10.2021) o godzinie 4:25 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w rejonie torowiska przy ulicy Padniewskiej rzucał kamieniami w zaparkowane pojazdy. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli uszkodzony pojazd marki Volkswagen Passat, na masce którego stał jakiś mężczyzna. Okazał się nim zamieszkały we Włocławku 22-letni obywatel Ukrainy. Pobudzony mężczyzna nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego postępowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Funkcjonariusze dotarli do właściciela osobowego volkswagena. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 12 tysięcy złotych. Samochód miał wybitą szybę przednią i tylną oraz szyby boczne, uszkodzone lusterka, zbite tylne lampy, a także liczne wgniecenia na karoserii.

22-latek trafił do policyjnego aresztu.Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.