NAKAZ PRZEGOTOWYWANIA WODY W MIEJSCOWOŚCI ŻEGOTKI

Ważne!!! dla odbiorców wody na odcinku sieci w miejscowości Żegotki NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA Komunikat Nr 15 z dnia 04.10.2021r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie w sprawie stwierdzenia warunkowej przydatności wody do spożycia dostarczanej przez wodociąg w Ciechrzu, gm. Strzelno zaopatrujący odbiorców wody na odcinku sieci w miejscowości Żegotki.

Z powodu stwierdzenia podwyższonej wartości parametru „ogólna liczba mikroorganizmów w 22 st. C” wprowadza się NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia).

UWAGA:➡️Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.➡️Woda z kranu bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg i spłukiwania toalet) oraz innych celów gospodarczych bez ograniczeń.Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. W momencie wyeliminowania zanieczyszczenia mikrobiologicznego zostanie przekazana informacja o odwołaniu nakazu przegotowywania wody przed spożyciem.Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty.Prosimy przekazać tę informację Państwa sąsiadom.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.