BĘDZIE O CZYSTYM POWIETRZU

Gmina Strzelno zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 28.09.2021 r. od godz. 10:00 – 17:00 przed Urzędem Miejskim przy ul. Cieślewicza 2 w Strzelnie.

Program spotkania:

  • Przedstawienie ogólnych informacji oraz wymagań technicznych i kosztów kwalifikowanych w ramach programu
  • Skorzystanie z pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła              ciepła i termomodernizację domu
  • Przedstawienie kalkulacji dotacji
  • Pomoc Doradcy w doborze urządzeń przy wymianie nieefektywnych źródeł ciepeł

Program priorytetowy „Czyste Powietrze” dedykowany jest dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Kwota dofinansowania

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania..

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Szczegółowe informacje w sprawie uzyskania dofinansowania w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze” można uzyskać w Punkcie konsultacyjno-informacyjnym w Urzędzie Miejskim w Strzelnie pod numerem telefonu 52 318 22 10. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: