PRZETARG NA RONDA WE WRZEŚNIU

We wtorek, 21 września w sali plenarnej Urzędu Miasta Strzelna odbyło się spotkanie mieszkańców gminy z pracownikami GDDKiA na czele z dyrektorem – Sebastianem Borowiakiem oraz projektantami obwodnicy Strzelna.

Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Mieszkańcy zadawali pytania i przedstawiali swoje uwagi do przedstawianych projektów obwodnicy.

Jedną z propozycji poprowadzenia obwodnicy była propozycja mieszkańca Strzelna Klasztornego, który uważa, że obwodnica powinna przebiegać terenami leśnymi przez Wybudowanie Strzeleńskie, Łąkie i Jeziorki. W ocenie wspomnianego mieszkańca nitka obwodnicy z Konina do Inowrocławia jest zbędna, gdyż w tym kierunku przejeżdża przez Strzelno około 10% wszystkich pojazdów.

Natomiast sołtys Jeziorek Tomasz Adamczak zgłosił problem niebezpiecznego skrzyżowania na DK 15 w miejscowości Jeziorki. Mimo ograniczenia prędkości w tym miejscu bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i wypadków.

W trakcie spotkania dyrektor GDDKiA – Sebastian Borowiak poinformował również o ogłoszeniu we wrześniu bieżącego roku przetargu na budowę rond w Strzelnie. Natomiast w październiku ma zostać ogłoszony przetarg na remont drogi krajowej nr 62 biegnącej ze Strzelna w kierunku nowo powstałego ronda w Kobylnikach. Podczas remontu powstaną dwie obwodnice omijające wsie Stodólno i Sławsk Wielki.

PODCZAS SPOTKANIA DYREKTOR GDDKIA W BYDGOSZCZY POINFORMOWAŁ O TERMINIE PRZETARGU NA BUDOWĘ ROND W STRZELNIE

Dyrekcja GDDKIA w Bydgoszczy prosi o zgłaszanie swoich uwag do przedstawionych wariantów obwodnicy Strzelna po przez wypełnianie ankiet, które można składać w Urzędzie Miejskim w Strzelnie.

CAŁE SPOTKANIE ZAREJESTROWAŁY NASZE KAMERY

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: