KGW W ŻABIENKU

Nazwa organizacji: Koło Gospodyń Wiejskich w Żabienku

Data założenia: 24.06.2019

Prezes/osoba zarządzająca: Przewodnicząca Justyna Nawrocka, zastępca Agnieszka Mazurek, członek-skarbnik Katarzyna Węgrzynowska

Ilość członków: 31 osób

Zakres działalności: Nasze KGW założone zostało z myślą aby zjednoczyć społeczność wsi Żabno-Żabienko. Jesteśmy zarejestrowane  w ARiMR więc mamy możliwość pozyskiwać środki finansowe zarówno z ARiMR jak i z instytucji zewnętrznych. Do tej pory zakupiłyśmy sprzęt gastronomiczny: między innymi warniki, gastronomiczne podgrzewacze do potraw, garnki, kuchenkę elektryczna, maszynkę do mięsa, stoły i ławki cateringowe oraz namiot.

Kwota pozyskanych do tej pory dofinansowań/dotacji (około):  11 tyś zł.

Trzy najważniejsze zrealizowane działania  ich krótki opis:

 Udział w dożynkach w Dzierzążni w 2019 roku. Pierwszy i bardzo udany. Następnie brałyśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelnie w 2019 roku. Super zorganizowana impreza a my wróciliśmy  zmarznięte i szczęśliwe. Następnie  były Targi Organizacji Pozarządowych w Mogilnie. W tym roku Zorganizowaliśmy także  warsztaty kulinarne, rękodzielnicze oraz zielarskie.

Plany na przyszłość: Pozyskiwać fundusze i zakupić kolejne brakujące  sprzęty. Organizacja kolejnych warsztatów oraz uczestnictwo w kolejnych przedsięwzięciach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.