SAMOCHÓD STOCZYŁ SIĘ DO JEZIORA

29 lipca 2021 r. (czwartek) ok. godz. 09:41 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który się stoczył z plaży do Jeziora Ostrowskiego (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, SLOp + przyczepka z łodzią, 2xSLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 2,5/21 + przyczepka z pontonem z OSP Ostrowo. Dodatkowo poprzez SKKW Toruń zadysponował na miejsce Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 Bydgoszcz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano właściciela i użytkownika pojazdu Renault Laguna, którzy poinformowali zastęp, że zaparkowali samochód na wzniesieniu i udali się do domku letniskowego. Po chwili z niewiadomych przyczyn auto stoczyło się do Jeziora Ostrowskiego. Użytkownik auta poinformował przybyłych na miejsce strażaków, że w aucie nie znajdowały się żadne osoby.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu OSP polegały na zwodowaniu pontonu i podjęciu próby lokalizacji auta – próba się nie powiodła. Po przybyciu na miejsce SGRWN i rozpoznaniu terenu kierujący pracami podwodnymi wydał polecenie o zejściu płetwonurków pod wodę w celu lokalizacji i wykluczenia obecności osób w samochodzie. Płetwonurkowie zlokalizowali auto, które znajdowało się w odległości około 20 metrów od brzegu i na głębokości około 7 m pod wodą. Wewnątrz nikt się nie znajdował. Strażacy przy wykorzystaniu balonów wypornościowych unieśli samochód na powierzchnię wody a następnie przy wykorzystaniu wyciągarki samochodowej z samochodu GBA 2,5/16 przemieszczony został na brzeg jeziora.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, pogotowie ratunkowe, Zastępca Dowódcy JRG w Mogilnie mł. bryg. Łukasz Szulc, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie mł. bryg. Patryk Kaczmarek.

Działania zastępów trwały blisko 4h.

Opracowanie: MŻ, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcia: JRG Mogilno, OSP Ostrowo

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.